Напишіть нам

Новини

Верховна Рада України схвалила Програму діяльності Кабінету Міністрів

13 Січня 2015

11 грудня 2014: Верховна Рада України прийняла постанову № 26-VIII, схваливши нову Програму діяльності Кабінету Міністрів, яка була подана Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком.
 
Одним з пріоритетів Кабінету Міністрів є застосування заходів, спрямованих на дерегуляцію та спрощення бюрократичних процедур. До запропонованих заходів, зокрема, входять скорочення кількості регулюючих органів, скасування окремих ліцензій, гармонізація 1500 національних стандартів зі стандартами ЄС.
 
Відповідно до Програми, у коло напрямів урядової діяльності також ввійдуть посилення національної безпеки, боротьба із корупцією та реформування судової системи. Основними економічними завданнями Кабінету Міністрів є скорочення витрат бюджету, спрощення податкової системи, скорочення кількості податків з 22 до 9, контроль за трансфертним ціноутворенням та запровадження сучасної і конкурентної системи державних закупівель. Крім того, до планів, затверджених у Програмі, входить залучення міжнародних компаній до аудиту держаних підприємств, введення корпоративного управління та приватизація значної кількості державних компаній.
 
Що стосується сфери міжнародної торгівлі, уряд робить ставку на ефективне використання глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС, укладення угод про вільну торгівлю з Канадою, Туреччиною, Ізраїлем та іншими державами, а також більш глибоку інтеграцію українських компаній в міжнародну торгівельну систему. Програма також передбачає здійснення окремих кроків на підтримку сільського господарства з метою лідерства України на міжнародних ринках агропромислових товарів. Реформа енергетики також належить до переліку пріоритетних.
Загалом, Програма визначає широке коло завдань для уряду на наступні кілька років. Метою Програми є посилення співробітництва між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію, спрощення і полегшення ведення бізнесу, а також покращення інвестиційного клімату в Україні в цілому.

Назад до новин