Напишіть нам

Новини

Грантова програма для жінок-підприємиць

03 Червня 2022

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає новий спільний проєкт, що надасть грантову підтримку жінкам-підприємицям

Тенденції останніх років показали, що Україна успішно наслідує провідні світові течії й  залучає жінок в економічне життя країни. Згідно з дослідженнями YouСontrol, починаючи з 2010 року, кількість ФОПів, відкритих жінками, на 25 тисяч більша, ніж тих, що відкрили чоловіки. Проте у справі заснування компаній чоловіки втричі переважають. З кожним роком гендерний розрив зменшується, жіночий бізнес набирає обертів, і велику роль у цьому відіграє підтримка громадських організацій та міжнародних партнерів. 
 
Під час війни постраждали усі сектори економіки. Особливих втрат зазнав малий та середній бізнес: зруйновано приміщення, втрачено логістичні зв'язки, зріс ризик банкрутства. Згідно з поточною ситуацією, 52% підприємств продовжують працювати, 27% зупинили роботу, але прагнуть відновити діяльність. Завдання грантової програми для жінок-підприємиць − відновити та масштабувати діяльність задля підтримки економіки нині та успішної післявоєнної відбудови. 
 
Подати заявку на грант може кожна жінка, яка розвиває, тільки розпочинає свою справу, або ж керує сімейним бізнесом.  Для участі в програмі потрібно вказати особисті дані та особливості діяльності, серед яких: 
  • категорія бізнесу (малий, середній, великий)
  • вид діяльності (освіта, туризм, виробництво, торгівля, IT та ін.)
  • кількість працюючих
  • актуальні потреби бізнесу, для яких потрібні кошти (логічнична релокація в безпечні регіони, створення нового підприємства, вихід на іноземні ринки, маркетингова підтримка тощо)
  • обґрунтування бізнес-плану (потенційне залучення інвестицій, запланований дохід та прибуток, збільшення кількості робочих місць тощо)
 
Напрямками, що потребують грантової підтримки можуть бути, наприклад: 
  • Забезпечення безперебійної діяльності (транспортування, наявність сировини, обладнання)
  • Вихід бізнесу на іноземні ринки (консультація експертів, сертифікація тощо)
  • Маркетингова підтримка (просування в соціальних мережах та міжнародних торгівельних майданчиках)
  • Надання допомоги з релокацією в безпечні райони
 
Результатом програми має стати збереження та збільшення кількості робочих місць, покращення навичок управління підприємством та підвищення технічних можливостей, залучення іноземних інвестицій і розширення каналів збуту
 
Концепція грантової програми для жінок підприємиць: https://cutt.ly/EJvQiU6
 
Прийом заявок учасниць триває до 5 червня, а оголошення результатів відбудеться 07 червня 2022 року

Назад до новин