Напишіть нам

Новини

Семінари «Платформа життєстійкості бізнесу» – вектор розвитку для жіночого підприємництва в умовах війни

30 Червня 2022

Громадська організація «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» провела серію семінарів «Платформа життєстійкості бізнесу». Досвідчені психологи, коучі, власники маркетингових агенцій та інші експерти поділилися корисною інформацією, аби підтримати жінок-підприємиць та допомогти їм у відновленні діяльності за умов  воєнного часу. 
 
У період з 26 травня по 25 червня 2022 року було проведено серію семінарів  «Платформа життєстійкості бізнесу». Проєкт був спрямований на формування нового вектору розвитку підприємств, що керуються жінками, в умовах війни, психологічної та підприємницької адаптації й отримання знань для масштабування бізнесу. 
 
На навчальну програму було подано 249 аплікаційних форм та зібрано 231 учасницю з усієї країни. Найбільшу активність проявили підприємиці  Київської  (49%), Львівської (20%), Дніпропетровської (11%) та Вінницької (10%) областей. Інтерес до нових знань виявили представниці малого бізнесу (196 учасниць), але поглибити досвід прийшли і представниці середнього та великого бізнесу – 12 та 6 власниць відповідно. Серія семінарів – це напрям програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка вже підтримала 816 жіночих бізнесів, залучивши 2,2 млн інвестицій. 
 
Потреба в інформаційній підтримці бізнесів закономірна, адже і у мирні часи підприємці активно цікавилися навчанням. Згідно з результатами опитування власників малого та середнього бізнесу, до 88% відвідували ділові зустрічі та освітні заходи для отримання нових знань та розвитку. В умовах війни особливо важливим є вміння швидко адаптуватись, а тому нові знання можуть допомогти налагодити роботу бізнесу під час нестабільних реалій. Семінари від ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» мали на меті надати підтримку в цьому напрямку і дати поштовх для зміцнення економіки. 
 
Семінари для підприємиць охопили питання ментального здоров'я і здатності приймати рішення у стресових ситуаціях, розширили знання про розвиток, масштабування бізнесу та взаємодію з командою для ефективної роботи. Спікерами лекцій стали експерти різних напрямків: психологи, мовні стилісти, маркетологи та інші спеціалісти. 
 
“Агентство США з міжнародного розвитку розробляє цілу низку інструментів, щоб допомогти українському бізнесу вижити в умовах війни. Серед впроваджених ініціатив, найбільше користується попитом допомога жінкам-підприємицям, щоб перевезти бізнеси в безпечні регіони, зберегти присутність на поточних ринках або вийти на нові ринки чи розробити маркетингову стратегії, і запровадити цифрові інструменти. Як показує досвід нашої діяльності, попит на підтримку величезний, тому ми й надалі продовжуємо співпрацювати з партнерами, щоб якомога більша кількість жінок могли розвивати свою справу навіть у такий непростий для країни і економіки час”, – каже Наталія Петрова, Менеджерка програм офісу економічного зростання USAID
 
В рамках 11 семінарів жінки-підприємиці працювали з такими темами, як:
1. Життєстійкість: як підкорювати хвилю невпевненості
2. Ефективне використання LinkedIn для бізнесу
3. Психологічна стійкість та підтримка в період військових дій
4. З пів слова: як ефективна комунікація під час кризи може допомогти бізнесу працювати та розвиватись
5.  Самопрезентація та встановлення нових контактів
6. Діджитал-маркетинг та соціальні мережі для бізнесу
7. Як підтримувати та організувати продуктивну роботу команди
8. Робота в умовах щоденного стресу
9. Запуск життя з нуля: зміна кар’єри, аналіз своїх сильних сторін, пошук нових ніш для розвитку
10. Конфлікт наративів та дискусійні війни: як бізнесу комунікувати під час кризи та подолати інформаційний хаос
11.  Як шукати нові можливості для бізнесу?
 
«Роль жінок-підприємиць в економічному житті зростає з кожним роком. Реалізуючи себе у бізнесі, вони демонструють гнучкість, креативність та витривалість. Саме тому їх діяльність має велике значення як для суспільства, так і економіки  в цілому, – говорить Ірина Титарчук, виконавча директорка Українського центру сприяння інвестиціям  та торгівлі. – Пропонуючи інформаційну та освітню підтримку власницям бізнесів, ми надаємо необхідні інструменти і знання, щоб допомогти їм вистояти,  вирости й зміцнити економіку країни у важкі часи війни та післявоєнного відновлення». 
 
Про Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі 
Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі є незалежною некомерційною організацією, що спеціалізується на питаннях розвитку малого та середнього бізнесу, жіночого підприємництва, підтримки експорту та торгівлі в різних галузях економіки.
 
Про програму USAID «Конкурентоспроможна економіка України»
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства 
(МСП) задля підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатися перевагами міжнародної торгівлі.

Назад до новин